Czym charakteryzuje się medycyna naturalna?

Definicja medycyny naturalnej

Medycyna naturalna jest nazywana także medycyną niekonwencjonalną. Chodzi o wszystkie metody leczenia naturalne, które są oparte wyłącznie na składnikach naturalnych. Są to także praktyki oraz metody, które mają lecznicze działanie. Jednak ich działanie nie jest potwierdzone naukowymi badaniami. Są one zazwyczaj akceptowalne oraz oparte na twierdzeniach, które są zgodne z wiedzą medyczną podstawową oraz z wiedzą przyrodniczą. Przez dużą część lekarskiego środowiska są one jednak uważane za bardzo nieetyczne. Nie mają działania leczniczego udowodnionego, ani także wpływu na samą poprawę zdrowia. Część spośród praktyk, które zaliczane są do naturalnej medycyna ma źródła swoje jeszcze w tradycji dawnej. Inne z kolei zaliczyły rozkwit w nowożytnych czasach.

Leczenie naturalną medycyną

Zakres metod naturalnych medycyny niekonwencjonalne to przede wszystkim:

– terapie manualne,

– zdrowa żywność,

– leczenie schorzeń,

– dietetyka naturalna,

– kosmetyki naturalne,

– ziołolecznictwo.

Leczenie naturalną medycyną wpływa na leczenie zarówno duszy chorego oraz także ciała. Obejmuje w zasadzie całość wiedzy o chorobach człowieka oraz o zdrowiu. O tego również o leczeniu oraz o sposobach zapobiegania. W związku z tym powinna być przeprowadzona pod nadzorem lekarza doświadczonego, który posiada wszelkie uprawnienia lekarza naturalnej medycyny oraz pełną wiedzę. Do metod niekonwencjonalnej medycyny należą między innymi akupunktura, irydologia, homeopatia, akupresura czy też ortopatia. Do niekonwencjonalnej medycyny zalicza się także naturalną medycynę, która w niektórych przypadkach jest sprzeczna z profesjonalną medycyną. Często przez nią jest tolerowana oraz stosowana. Do naturalnej medycyny zalicza się wszelkie takie metody jak przyrodolecznictwo, ziołolecznictwo jak i także masaże różnego rodzaju. Najczęściej korzystanie z naturalnej medycyny wiąże się z odczuwaniem dolegliwości, które występują dużo wcześniej, a niżeli wskazują na to wszelkie przesłanki, które są dostępne w konwencjonalnej medycynie, gdzie opisane poszczególne formy dolegliwości oraz ich rozpoznawanie. Bardzo często jest tak, że chory zasięga opinii doświadczone lekarza, a w zamian nie otrzymuje ani konkretnej odpowiedzi, ani też żadnej kompletnie pomocy. Wówczas, właśnie poprzez naturalną medycynę sięga po naturalne oraz zdrowe produkty. Do tego dołączane są liczne formy leczenia. Warto poczytać masę artykułów, w których osoby niegdyś chore opisują jak medycyna naturalna pomogła im w wyleczeniu ich dolegliwości. Bardzo często było także tak, że nie było żadnej pomocy ze strony medycyny, którą uważamy za medycynę profesjonalną.

 

 

Do czego warto użytkować krem Himalaya?

Różnorodne zastosowanie kremu Himalaya

Krem Himalaya jest bardzo znany, ponieważ jego skład to głównie naturalne składniki, które każdy organizm może wchłaniać. Jak wiadomo, krem ma kontakt ze skórą, dlatego trzeba zwracać uwagę na to, jakie będą efekty. Do wyboru są kremy do twarzy, do ciała, a także na różne drobne dolegliwości, oparzenia i rany. W takich stanach skóra jest wrażliwa, natomiast Himalaya krem ma przede wszystkim wyciągi z aloesu, które z łatwością koją podrażnienia. Inne składniki, jakie zawiera to ekstrakty z ziół, kiełków pszenicy, aloes, żeń-szeń, drzewo herbaciane, limonkę, drzewo sandałowe, a nawet ekstrakty z warzyw. Dzięki temu wchłania się doskonale, a skóra nabiera zdrowego wyglądu, a w razie potrzeby szybko się goi. Ogromne możliwości sprawiają, iż krem ten można stosować na dzień, na noc, pod makijaż, a także w wielu przypadkach dla dzieci. Dla nich jest stworzona specjalna kolekcja kremu Himalaya, bardzo delikatna, tak, aby nie uczulała nawet alergiczne dzieci. To, co najważniejsze, to to że nie podrażnia skóry w miejscach najbardziej delikatnych, dlatego można go stosować również po depilacji. Krem Himalaya wprawdzie kosztuje więcej niż tradycyjny, natomiast walory ekologiczne, zielarskie, wpływają ogromnie na wybór tego specyfiku kosmetycznego.

Gdzie można kupić krem Himalaya?

Krem Himalaya jest wszędzie już dostępny, ale warto zwracać uwagę na źródło pochodzenia i sprzedaży. Dobrym punktem będą na pewno apteki, sklepy z kosmetykami naturalnymi, a także sklepy zielarskie. Krem powinien być oryginalny, ponieważ tylko wtedy spełni oczekiwania klientów. Jego cena to około 10 złotych za 50 ml produktu, w zależności od zastosowania. Prawdziwy krem Himalaya pochodzi z krajów azjatyckich, a nawet z Indii, ponieważ są to obszary bardzo egzotyczne i bogate w zioła i naturalne rośliny. Po zakupie próbek, warto kupować na bieżąco, aby skóra się do niego przyzwyczaiła. Efekty będą widoczne o wiele szybciej, a z czasem można liczyć na wiele zniżek. Internet także jest bogactwem produktów Himalaya, w tym kremów, czy to sklepy czy aukcje internetowe. Jednak w tym wypadku trzeba liczyć się z kosztami wysyłki, natomiast przy większych zakupach jak najbardziej się to opłaca. Można skorzystać ze specjalistycznych sklepów kosmetycznych, kiedy użytkuje się krem w konkretnym celu, tym bardziej gdy jest polecany przez dermatologa. W wielu przypadkach może zastępować tradycyjne balsamy, dlatego mając tak wiele właściwości, tak łatwo go zakupić dla siebie, dla rodziny czy na prezent. Od czasu do czasu sklepy promują całe zestawy różnych kremów Himalaya w prezencie.

 

Skąd się wzięło mydło? Poznaj kilka faktów!

„Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję. Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące” to słowa jednej z piosenek dziecięcego zespołu Fasolki. Choć to muzyka skierowana do dzieci, jej tekst doskonale odzwierciedla powszechne zastosowanie surowca jakim jest mydło. Mydło jednak nie zawsze było używane do mycia ciała! Oto kilka ciekawych faktów:

  1. Pochodzenie mydła.

Legenda głosi, że mydło odkryto w starożytnym Rzymie, a sposób tego odkrycia był nieco zadziwiający. Według tej historii w pobliżu rzeki znajdowała się góra, na której składano ofiary ze zwierząt. Podczas deszczu popiół oraz tłuszcz spływały razem z nurtem rzeki, a piorące w tym czasie  kobiety zauważyły, że zwierzęcy tłuszcz i popiół znacznie ułatwiają usuwanie zabrudzeń z tkanin. Choć wiarygodność tej legendy nie musi być stu procentowa, faktem jest, że człowiek wynalazł mydło łącząc popioły z paleniska z olejami. Niektórzy twierdzą, że mydło wynaleźli Babilończycy i datują to wydarzenie na ponad 2800 lat p.n.e.

  1. Zastosowanie mydła.

Jak już wiemy pierwsze mydła były stosowane jako środek oczyszczający tkaniny. Kolejnym zastosowaniem tego surowca było leczenie ran powstałych na skórze. Około II wieku naszej ery zaczęto stosować mydło do mycia skóry jednak produkt ten w formie wygodnej kostki pojawiło się na świecie dopiero w XIX wieku! Zastosowanie mydła ma zatem zawsze cel oczyszczający!

  1. Rodzaje mydeł.

Mydła są obecnie produkowane z różnych surowców oraz dodatków. Dostępne są mydła:

  • sodowe, czyli popularne białe mydła stosowane w przemyśle kosmetycznym i higienicznym.  Mydła sodowe bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie.
  • potasowe. Ten rodzaj mydła to popularne „szare mydło” polecane osobom z alergiami i podrażnieniami skóry.
  • litowe. Ten rodzaj mydła cechuje się słabą rozpuszczalnością w wodzie co sprawia, że stosuje się go raczej do celów przemysłowych.
  1. Popularne mydła.

Najpopularniejszym rodzajem mydła jest surowiec uformowany w niewielką kostkę. Takie mydło zawiera różne dodatki zapachowe i pielęgnacyjne. Znane są też produkty takie jak czarne mydło Babuszki Agafii lub mydło biały jeleń. Popularnym, leczniczym mydłem jest syryjskie Aleppo, które pomaga zniwelować dolegliwości skórne. Popularne są również mydła w płynie.

  1. Ceny mydła

Mydło możemy kupić w markecie już za niecałą złotówkę. Produkty wyższej jakości są jednak nieco droższe. Wszystko to za sprawą naturalnych składników oraz drogocennych dodatków. Ciekawostką jest, że najdroższe mydło świata kosztuje około 2.800$ za kostkę i jest produkowane w 100% ręcznie! Skład tego produktu to m.in. opiłki złota i diamentów oraz naturalne olejki eteryczne.